Apģērbs

Skaitas ka profesionālā futbolista speciālais komplekts sastāvēja no „pluss 4”, kurā ietilpa: 

  • krekls, 
  • šorti, 
  • īszeķes (garas), vai getras;
  • apavi (futbola zābaki-buči). 

Šajā gadījumā komplekta "pluss 4" - pievienotais "pluss" ir kājsargi.

Futbola krekls un šorti.

Parastie T-krekli te nederēs. Jautāsiet kāpēc??

Lai cik tas savādi nebūtu, bet sporta apģērbam ir savi likumi: tikai sintētika, vai sintētika ar ar citiem dabīgiem un nekādas 100% kokvilnas. Tas tāpēc, ka kokvilna viegli burzās, uzsūc mitrumu, radot saunas efektu, ilgi žūst, grūti mazgājas, to ir ieteicams pēc katras mazgāšanas. Šī iemesla dēļ savus ikdienas T-krekliņus atstājiet karstākam laikam, bet sporta apmeklēšanai izvēlieties kreklus un bikses no elastīga sintētiska materiāla (lai futbola forma būtu elpojošu vadošie sporta zīmoli ir izstrādājuši īpašus audumus ar atzīmi stay-dry vai dry-fit). Kādas ir šāda auduma priekšrocības?

Labam futbola apģērbam piemīt termoregulācijas funkcija. Šādā apģērbā nebūs karsti, tas neuzsūc mitrumu, bet ļauj tam ātri iztvaikot – tāpēc Jūs nesajutīsiet ar muguru nepatīkamo slapjā kokvilnas topiņa aukstumu treniņa vidū. Bez tam, uz apģērba nebūs redzami mitri plankumi.

Šādi futbola krekli, šorti, un zeķes labāk piegulēs augumam, nekas un nekur neberzīs, netraucēs, nevērsies vaļā un neslīdēs nost visnepiemērotākajā brīdī, novirzot Jūsu domas no paša galvenā – futbola treniņa. Sportošanas laikā jākoncentrējas uz pareizu muskuļu darbu, nevis uz to, ka zeķe tūlīt noslīdēs, vai krekliņš ir tik slapjš, ka rada jums diskomfortu.

Šādu apģērbu viegli mazgāt, tas nezaudē formu. Sakarā ar to, ka audums ātri iztvaiko mitrumu, tad šādi sporta komplekti žūst ļoti ātri, tas nozīmē, ka pēc pus stundas futbola krekliņu un šortus varēs akurāti salocīt un ielikt sporta somā. Jums to pat nevajadzēs gludināt. Starp citu, labas sporta bikses no kvalitatīva auduma nemaina formu, tāpēc neatkarīgi no tā, cik intensīvi Jūs piesēžaties un noliecaties, bikšu ceļgali neizstiepsies.

Futbola getras.

Nozīmīga daļa ir getras, kas ir bieza un plānas. Tās pasargā sportista kājas no nobrāzumiem un uzsūc mitrumu. Tomēr biezās getras samazina jutību, un līdz ar to arī kontroli pār bumbiņu. Getras jāizvēlas tādas, lai tās derētu ne tikai pēdas daļā, bet arī apakšstilbos. Neizvēlaties tādas getras kas ir par lielu, jo tādā gadījumā tas radīs risku ne tikai iegūt nopietnus nobrāzumus, bet arī pastāvīgu diskomfortu treniņa laikā, jo visu laiku būs jākoriģē tās.

Papildus tam ir jārēķinās, ka getras būs jāmaina salīdzinoši bieži, tamdēļ jau sākumā ierosinām iegādāties vismaz divus pāris. Ja treniņi un turnīri notiek uz vecākas paaudzes mākslīgajiem segumiem, tad rēķināties, ka getras būs jāmaina bieži. Uz dabīgā zālāja, vai jaunākas paaudzes mākslīgajiem zālājiem tas būs retāk.


 .