Futbola apavi

Futbola apavi (buči).

  • 6, 8 - tapu (šipu) futbola buči - apzīmē ar SG (Soft Ground), domāti mīkstajiem un mitrajiem labas kvalitātes laukumiem. Profesionāļi, spēlējot uz dabīgas zāles segumiem, kas ir ļoti kvalitatīvi, parasti izmanto šī veida futbola bučus ar 6 vai 8 tapām. Bērniem līdz 13 gadiem šāda veida futbola apavi nav ieteicami, dažos bērnu futbola turnīros ir pat aizliegts tos izmantot.  • 11 - 15 (vai vairāk) - tapu buči ar apaļām tapiņām apzīmē ar HG (Hard Ground) un gareniskām spuru veidīgām tapām apzīmē kā FG (Firm Ground) – šāda veida futbola apavus lieto uz dabīgas zāles seguma cietajiem laukumiem, kā arī uz labas kvalitātes jaunāko paaudžu mākslīgā seguma laukumiem.

  • Daudztapiņu buči, tos parasti apzīmē ar Turf, AST – šāda veida bučus lieto gandrīz uz visiem laukuma segumiem, ieskaitot grants pamatnes segumus. Tie lieliski ir piemēroti spēlei ziemā, pa sniegu un uz mākslīgiem laukumiem bez apsildes.


  • Zāles apavi tos var izmantot sporta zāles apstākļos, sausā laikā arī uz mākslīgā seguma laukuma „Mini pitch”.

    * Visiem attēliem ir tikai informatīvs raksturs. Ja nepieciešama konsultācija par tieši Jūsu bērnam piemērotākajiem apaviem, aicinām konsultēties ar treneri, vai konsultantiem sporta veikalos.

Vislabākais risinājums SK Krimulda treniņa apstākļiem.

Ideālais gadījums būtu iegādāties divu veidu bučus - vienus spēlēšanai ārā (optimāli 11 - 15 tapu bučus) uz dabīgās zāles (kas piemēroti arī uz jaunāko paaudžu mākslīgā seguma), vienus zāles apavus, kas piemēroti spēlēšanai sporta zālē.

Kā izvēlēties futbola apavus.

Katram futbolistam jāievēro likumsakarības, izvēloties pareizos futbola apavus. Iegādājoties bučus, ne tikai jāņem vērā nepieciešamo izmēru, bet arī materiālu, no kāda tie ir ražoti. Futbola apavi nedrīkst būt neatbilstoša izmēra, arī pārlieku brīvi nē.  Ja buči ražoti no ādas, tad jāņem vērā, ka pēc 3-4 lietošanas reizēm tie kļūst brīvāki, tādējādi var iegādāties ciešākus apavus. Savukārt ražojumus, kam ir sintētiska virsma, jāizvēlas nedaudz brīvākus, jo tie formu praktiski nemainīs.

Apavu kopšana          

Pēc spēles vai treniņa futbola apavi ir jānomazgā ar ūdeni, ja nepieciešams, ar birsti jānoberž piekaltušos netīrumus, jānoskalo uz rūpīgi jāizžāvē. Nav ieteicams žāvēt apavus uz apkures ierīcēm un centrālapures radiatoriem. Labākais veids, kā to izdarīt, ir ievietot apavos avīzes vai papīru, periodiski to nomainot. Kad buči izžūs, tos nepieciešams iesmērēt ar apavu krēmu. Pareizi kopjot savus apavus, tie ne tikai ilgi kalpos, bet arī nepievils atbildīgākajos spēles brīžos.

 .