Vārtsargiem

Kopumā vārtsarga formas sastāvs ir līdzīga kā laukuma spēlētājiem:

  1. Krekls;
  2. Bikses, vai šorti;
  3. Getras;
  4. Futbola apavi;
  5. Kājsargi;
  6. Pluss vārtsargu cimdi.

Lielākā atšķirība vārtsargu apģērbam ir tā, ka krekls, praktiski vienmēr, ir ar garām rokām (tikai atsevišķos gadījumos ar īsām). Tas ir tamdēļ, lai vairāk pasargātu elkoņus no regulāras saskares ar futbola laukuma seguma. Pie tam, kreklam nereti elkoņu daļā ir polsterējums, kas vēl vairāk samazina traumu iespējamību krītot. Ievērojiet, ka izvēloties vārtsargu formas krāsu, rūpējieties, lai tā nebūtu komandas laukuma spēlētāju krāsā. Vārtsargam ir jāatšķiras no pārējās komandas. Otra iespēja, lai nodrošinātu pilnīgāku aizsardzību, ir vilkt apakšā speciālu polsterēto apakškreklu.

Vārtsarga bikses vai šorti. Atkal, ir divas galvenās pamata atšķirības - tie ir polsterēti un tiem ir jāatšķiras no laukuma spēlētāju šortiem. Pamatā ir izdalāmi trīs bikšu veidi - garās biksēs (attēls nr.1), pusbikses (jeb 3/4 bikses) (attēls nr.2) un šorti (attēls nr.3). Ja vārtsargs izvēlas izmantot parastus šortus, tad, parasti kā apakšā tiek vilktas speciāli polsterēti šorti (attēls nr.4).

Attēls nr.1*

Attēls nr.2*

Attēls nr.3*

Attēls nr.4*

      * Visiem attēliem ir tikai informatīvs raksturs. Ja nepieciešama konsultācija par tieši Jūsu bērnam piemērotākajiem ekipējumu, aicinām konsultēties ar treneri, vai konsultantiem sporta veikalos.

Vārtsargu cimdi

Vēlams, lai vārtsargam būtu divi cimdu pāri. Vienus varēs izmantot treniņiem, otrus spēlēm. Tiklīdz spēles cimdu saķere ar bumbu paliek vājāka, tos turpmāk būtu ieteicams izmantot treniņiem, bet spēlēm jāiegādājas jauni. Šādi veidojot plānveida cimdu maiņu.  Par cimdu kvalitāti un nolietojumu vislabāk ir konsultēties ar treneri.

Spēles cimdus pēc spēles ir jānomazgā ar siltu ūdeni un ziepēm, izmantojot švammīti, vēlāk jāizžāvē. Ir pieejami arī speciālie cimdu mazgāšanas līdzekļi, taču to iegāde nav īpaši nepieciešama.

Treniņu cimdi jāmazgā retāk. Ir pietiekoši, ja jūs to darīsiet periodiski, bet ne pārāk bieži. Būs labi, ja pēc treniņiem cimdus īzžāvēsiet. Daudzi vārtsargi mazgā cimdus veļas mašīnā. Tādā veidā cimdiem nekāds liels kaitējums netiek nodarīts, kaut gan ražotāji neiesaka šādā veidā mazgāt vārtsargiem tik svarīgo atribūtu. 

Junioru futbolā īpaši neizdala profesionālos un amatieru cimdus. Izvēloties cimdus ir jāņem vērā, lai tie labi derētu rokai, kā arī to, lai tie būtu pietiekami elastīgi un netraucē rikas saliekt dūrē. Plaukstas pusei ir jābūt pietiekami abrazīvai, lai veidotos laba saķere ar bumbu un tā neslīdētu, savukārt ārpusei - polsterētai, lai mazinātu triecienu izsitot bumbu ar dūri.


 .